00 386 (0)5 662 11 50 tajnistvo@osvsmuc.si
Select Page

Bralna značka

Priporočilni seznam knjig za bralno značko od 1. do 9. razreda

 

 BRALNA ZNAČKA  1. RAZRED

Tatjana Pregelj Kobe: KO BI BILO VEDNO TAKO

O PRINCESKI, KI JE NI BILO

NAJLEPŠI SNEŽENI MOŽ

PRSTKI SE LAHKO ZMOTIJO

Tatjana Kokalj: V POLŽKOVI ULICI

Saša Pergar: O HRASTU IN NJEGOVEM SINKU

O MESTNI IN POLJSKI MIŠKI

JEŽEK, MIŠKA IN LISICA

Jillian Harker: RAD TE IMAM, DEDEK

RAD TE IMAM, BABICA

Karel Hroch: O GOSKICI, KI SE JE UČILA PETI

Mojiceja Podgoršek: MIMI JE DRUGAČNA

Gaja Ross: PAGLAVČEK TONKO JE ŽALOSTEN

PAGLAVČKI GREDO V ŠOLO

PAGLAVČEK EMIL MODRUJE O NAPUHU

PAGLAVČKI SE KREGAJO

PAGLAVČEK SE GA JE NAPIL

koroška pripovedka: MOJCA PKRAJCULJA

Leopold Suhodolčan: DVANAJST SLONOV

Ela Peroci: MUCA COPATARICA

Nina M. Horvat: O KRALJU, KI NI MARAL POSPRAVLJATI

PESMI:

Tatjana Pregelj Kobe: HUDOMUŠNICE

PUNČKA SANJA

Izbor pesmi za najmlajše: BIBA LEZE

  1. Štampe Žmavc: MIŽEKMIŽ

Srečko Kosovel: ZLATI ZVONČKI

Tone Pavček: VRTILJAK

V.Tihomir Arhar: TRATNICE

KAJ MEDVEDEK SANJA

Zvezdana Majhen: RASTEM, RASTEŠ, RASTEMO

POZDRAV OD KATJE IN BILIJA

Maša Ogrizek: SLON NA DREVESU

Srečko Kosovel: MEDVEDKI SLADKOSNEDKI

 

 BRALNA ZNAČKA  2. RAZRED

slovaška pravljica: PRAVLJICA O VETRU

Darinka Kobal: ŠKRAT PERKMANDELJC

Svetlana Makarovič: REPLJA

COPRNIŠKI MUC

SOVICA OKA

Cvetka Sokolov: ŠOLA NI ZAME

Feri Lainšček: PLANET JOJO

ZLATO KRALJESTVO

POLICAJ BERTI

VELIKA DIRKA

PORAZ IN ZMAGA

PRVI ŠOLSKI DAN

ZIMSKA PRAVLJICA

Kazuo Iwamura: PTIČEK OTROČIČEK

RDEČE JOPICE

PRIJATELJI POLETNEGA DEŽJA

OČKA SNEŽAK

Igor Palčič: UKAŽELJNA BUBA

PRAVLJICA O KOTKU

Addie Meyer Sanders: NE, NE GREM

Danica Novosel: KRALJ MATJAŽ IN SOL

Saša Pergar: ČAROBNI MLINČEK

  1. Christian Andersen: GRDI RAČEK

Ida Mlakar: CIPER COPER MEDENJAKI

ČARMELADA

Dragotin Kette: ŠIVILJA IN ŠKARJICE

Slovenske pravljice: BABICA PRIPOVEDUJE

MAMKA BRŠLJANKA

Kajetan Kovič: MOJ PRIJATELJ PIKI JAKOB

Gregor Vitez: ZRCALCE

Mojca Osojnik: POLŽ VLADIMIR GRE NA ŠTOP

PESMI

Oton Župančič: MEHURČKI

Feri Lainšček:       CICIBANIJA

Antonija Jereh: OTROŠKE PESMICE

Anica Černejeva: HI, KONJIČEK

Niko Grafenauer: PEDENJPED IMA SPET REP

PEDENJPED

Feri Lainšček: CICIBANIJA

Anica Perpar: KO SIJE SONCE

Janez Bitenc: PESMI O POMLADI

Zlatka Levstek: GLAVNA STRAN GLAVE JE OBRAZ

 

BRALNA ZNAČKA 3. RAZRED

Janja Vidmar: ČUDNI VITEZ;  MATIC JE KAZNOVAN; MATICA JE STRAH

Marko Kravos: ZAČARANI GRAD

Franjo Frančič: TAM, KJER JE SRCE DOMA

Svetlana Makarovič: VILA MALINA; SAPRAMIŠJA SREČA; SAPRAMIŠKA;

ŠKRAT KUZMA DOBI NAGRADO; PEKARNA MIŠMAŠ

Prežihov Voranc: LEVI DEVŽEJ

Oscar Wilde: SEBIČNI VELIKAN

Stane Peček: ZMAK

Tomo Kočar: LUMPI IZ 3.A IN LUMPI IZ 3.B

LUMPI IZ 3.A SO ROMANTIČNI

Christine Nöstlinger: MINI IN TATVINA

MINI MORA NA SMUČANJE

MINI RAZREŠI KRIMINALNI PRIMER

Primož Suhodolčan: STARA MUHA DOBRA JUHA

RIBO NA GLAVO, PA SPAT

PICA JE KRALJICA!

DOKTOR ZA OSLE

KUŽA, ZALJUBLJEN KOT PES

VELIKI BUM BUM ČIGUM

MILO STRAŠILO

VITEZ BREZ KRAVE

Lena Anderson: STINA

Kašmir Huseinović: ČAROVNIK IZ OZA

Darinka Kozinc: ZAPESTNICA PRIJATELJSTVA

priredba Sanja Pilić: OSTRŽEK

Jasna Markuš: ŽIGA KISLA KUMARICA

Andrej Rozman Roza: GOSPOD LILODENDRON IN MARSOVCI

Josip Vandot: KEKEC IN PRISANK

Andrej Dvoršak: GUTEMBERGOV ŠKRAT

Hanna Johansen: ZGODBA O GOSKICI, KI NI BILA DOVLJ HITRA

Dim Zupan: JAZ, FRANCI GRDI

Tomi Pirc: GUMBKOVI

Roald Dahl: ŽIRAFA IN PELI IN JAZ

Fran Milčinski: ZVEZDICA ZASPANKA

Desa Muck: zbirka ČUDEŽNA BOLHA MEGI

Silvia Roncaglia: VSEGA SO KRIVE MODRE MALINE

Sonja Pucer: KRAŠKI TROJČKI

Tony Ross: NAJBOLJŠA PRIJATELJA

Michael Ende: O ZAČARANI SKLEDI IN ŽLICI

Kajetan Kovič: MOJ PRIJATELJ PIKI JAKOB

Mojca Osojnik: POLŽ VLADIMIR GRE NA ŠTOP

Desa Muck: KO SE ŽELVA IZGUBI

Viktorija Zmaga Glogovec: MAVRIČNI SLONČEK

France Bevk: PETER KLEPEC

PESMI

Francka Tronkar: NEŽIKA VABI

Alenka Dobeic: PESMI ZA FANTE

Zlatka Levstek: ČEVELJ NOGO SI OBUJE

  1. Štampe Žmavc: KAKO RASTE LETO

Niko Grafenauer: V PEDENJPRAVLJICO PROST VSTOP

Barbara G. Gorenc: ISKANKE

Srečko Kosovel: DEČEK IN SONCE

MOJ SONČNI DAN

Tatjana P. Kobe: HLAČKE ZA OBLAČKE;  ŠALJIVKE

Zvezdana Majhen: MAVRICA BLIŽINE;  GUGALNICA ZA RIME

Anja Štefan: IŠČEMO HIŠICO

Alja Furlan: NAVIHANO UČENJE

Metka Cotič: NAJBOLJŠI IZUM NA SVETU

Vesna Pečaver: ZLATI GRAD

Nelda Štok-Vojska: PRIJATELJI MESECI

Barbara Gregorič Gorenc: ISKANKE

Vesna Batagelj: ŽIVALSKE PRIGODE

Janez Bitenc: NAJLEPŠE PESMI O ŽIVALIH

 

BRALNA ZNAČKA – 4. RAZRED

Žarko Petan: JA – GA TRETJI DVOJČEK

Desa Muck: ANICA IN VELIKA SKRIVNOST

ANICA IN PRVA LJUBEZEN

ANICA IN ZAJČEK

ANICA IN GROZOVITEŽ

ANICA IN SKRIVNOSTNA MASKA

Ivanka Mestnik: ZGODBA O ZARI

Cherry Gilchrist: CARJEVIČ IVAN IN ŽAR PTICA

Vitan Mal: DVOJČKA

Anton Komat: VILA JEZERKA

Marko Kravos: ZLATI ROG

Christine Nöstlinger: BAVBRDAV

Matej Krajnc: VELIKI TURNIR

Tatjana Kokalj: TETA CILKA

Sue Mongredien: OLIVER LUNCA IN BOŽIČNI BONBON

OLIVER LUNCA IN DVOBOJ UROKOV

OLIVER LUNCA IN POŠASTNE POČITNICE

OLIVER LUNCA IN NETOPIRČKOVA NORIŠNICA

Smiljan Rozman: PES PIP

OBLAČEK POHAJAČEK

  1. A. Milne: MEDVED PU

Dim Zupan: TRIJE DNEVI DREKCA PEKCA IN PUKCA SMUKCA

TRI NOČI DREKCA PEKCA IN PUKCA SMUKCA

TRI ZVEZDICE DREKCA PEKCA IN PUKCA SMUKCA

Bogdan Novak: JOK NA ZMAJSKEM GRADU

ZVON ŽELJA

ROPARSKI VITEZ

SPOPAD NA ROŽNIKU

Primož Suhodolčan: ŽIVALSKE NOVICE 1, 2, 3

David Bedford: NAJBOLJŠE MOŠTVO

Gaja Kos: JUNAKI Z LADJE ARGO

Janja Vidmar: LETEČI KROŽNIK NA NAŠEM VRTU, MOJA NINA

Iztok Vrhovec: SVITOVE NEVERJETNE POČITNICE

Christian Bieniek: KORINA KORENČEK IN OTROCI IZ ŽVEČILNEGA GUMIJA

Myrna Neuringer Levy: ON JE POSEBEN

Philip Ardagh: ZELENI GRESSINGHAMSKI MOŽJE

David Bedford: IZKLJUČEN

Bina Štampe Žmavc: URE KRALJA MINA

Žiga Valetič: DEDEK MRAZ IN LEGENDA O SNEŽINKI

Feri Lainšček: ČIREN ČAJ IN JUHA KOKOS POKOS KVAK KVAK

Uri Orlev: ŽIVAL IZ MRAKA

Silvana Caserman: MARUŠA DEBELUŠA

Jana Martinšek: OČETOV OBJEM

Josip Ribičič: MIŠKOLIN

Michael Ende: DOLGA POT V SANTA CRUZ

PESMI:

Ervin Fritz: SVET V NAPRSTNIKU

Barbara Gregorič: ZAKLENJENI VOLK

  1. Štampe Žmavc: ŽIVA HIŠA; BARKA ZVEZD

Tone Pavček: SONCE IN SONČICE

Anica Perpar: KO SIJE SONCE

Kajetan Kovič: ZLATE URE

Jože Snoj: PESMI   ZA PUNČKE IN POBE

Tatjana P. Kobe: HLAČKE ZA OBLAČKE

Dane Zajc: TA ROŽA JE ZATE

Tone Pavček: BESEDE ZA SLADKOSNEDE

Boris A. Novak: NEBESNO GLEDALIŠČE

Andrej Rozman Roza: ČRVIVE PESMI

Oton Župančič: VESELE PESMI PISKAMO

Ksenija Šošter Olmer: KAMELA ŠPELA

Sonja Wakounig: MOJI PRIDNI OTROCI

Jana Vidovič: VESELA KAHLICA

 

BRALNA ZNAČKA – 5. RAZRED

Toon Tellegen: ZABAVA NA LUNI

Vinko Möderndorfer: KO GREM SPAT

Jelka Mihelič: TRSKA IN BAJSA DEBELAJSA

Tomaž Vrabič: ARTIS V SVINJAKU

Roald Dahl: CHARLIE IN VELIKO STEKLENO DVIGALO

VELIKI DOBRODUŠNI VELIKAN

Ivan Sivec: BOŽIČNI STUDENEC

BOMBA NA ŠOLI

Christine Nöstlinger: DEBELA NELA IN ZAVALJENI JANI

MODRI KAMEN MODROSTI

Janja Vidmar: 99 BALONOV

JUNAKI PETEGA RAZREDA

Astrid Lindgren: ERAZEM IN POTEPUH

PIKA NOGAVIČKA

Vitan Mal: SREČA NA VRVICI

zbirka Zvesti prijatelji

Bogdan Novak: GRAJSKI STRAH

BELA PAST

SUPER ŠPON

GOZDNI SAMOTAR

BUČKO LEPOTEC

RAZBOJNIŠKI BRLOG

GOZDNI SAMOTAR

Marjetka Slavec: LUČA BUČA

František Langer: BRATOVŠČINA BELEGA KLJUČA

Nani Kušar: LUKA LUKASTI

Tatjana Kokalj: UKRADENA REDOVALNICA

Joachim Friedrich, (zbirka 4¹/² prijatelji ): BOŽIČEK Z DOLGIMI PRSTI

PRIMER RAVNATELJ

KROKODIL Z INTERNETA

4¹/² PRIJATELJI

KRIK IZ ZBORNICE

KRIMINALKA POD ŽAROMETI

SKRIVNOST SEDME KUMARE

VRTNA PALČKA

Michael Ende: ČAROBNI NAPOJ

  1. Frank Baum: ČAROVNIJE IZ OZOVE DEŽELE

Polonca Kovač: TEŽAVE IN SPOROČILA PSIČKA PAFIJA

Janja Vidmar: PRIJATELJA

Dim Zupan: HEKTOR IN VELIKA SOLZA, HEKTOR IN RIBJA USODA

HEKTOR IN ZRELA HRUŠKA

HEKTOR IN VELIKA AVANTURA

HEKTOR IN MALE LJUBEZNI

Anton Ingolič: TAJNO DRUŠTVO PGC

Primož Suhodolčan: KOLESAR NAJ BO

Enid Blyton: ZBIRKA PET PRIJATELJEV

 PESMI

Vinko Möderndorfer: LUŽA, ČEVELJ, SMRKELJ IN ROKAV

KO GREM SPAT

Tone Pavček: S ČRKO ČEZ KRKO

  1. Štampe – Žmavc: ČAROZNANKE

NEBEŠKE KOČIJE

Tamara Laganin: PALČKI IN PALČICE

Miroslav Košuta: KRIŽADA

Niko Grafenauer: KADAR GLAVA NAD OBLAKI PLAVA

Tone Pavček: BESEDE ZA SLADKOSNEDE

Boris A. Novak: KAKO RASTEJO STVARI

Andrej Rozman Roza: PESMI IZ RIMOGOJNICE; MALI RIMSKI CIRKUS

 

6. RAZRED

  1. Suhodolčan: Ranta vrača udarec; Maks pa Sanja

Dekleva: Naprej v preteklost

Lindgren: Ronja, razbojniška hči

Goscinny: Nikec

Spyri: Heidi; Otroci planin

Friedrich: Didi in šepetajoči konji

Cerkvenik: Ovčar Runo

Brezina: 1 knjiga iz zbirke Novohlačniki

  1. Burgess: Klic poslednjega volka

Gluvić: Dvojna podaja; Brcanje z glavo

Kästner: Pikica in Tonček

Colfer: Knjižničarka Mrcina

Pausewang: Dam ti še zadnjo priložnost bog

Sivec: Srečanje z medvedko Pepco; Ljubezen za eno poletje

FRIEDRICH, J.: Zbirka AMANDA X

STINE, R.L.: Zbirki KURJA POLT / GROZLJIVO STRAŠLJIVO

VIDMAR, J.: Debeluška

PREUSSLER, O.: Mala čarovnica

FIENBERG, A.: Uročeni Horrendo

WILSON, J.: Deklica Lola Rose

  1. Ende: MOMO
  2. Kästner: DVOJČICI ali EMIL IN DETEKTIVI ali LETEČA UČILNICA
  3. Mal: SREČA NA VRVICI
  4. Milčinski: SKAVT PETER
  5. Novak: ZELENA POŠAST
  6. Svetina: SKRIVNOST MLEČNE ČOKOLADE IN DRUGE DETEKTIVSKE ZGODBE
    J. Wilson: PROBLEMI NA NETU

 

7. RAZRED

  1. M. Simmel: Mama ne sme izvedeti
  2. Kotter: O super starših lahko samo sanjaš
  3. Mal: Hitro, hitreje
  4. Vidmar: Druščina iz šestega B
  5. Lewell: Črni lepotec
  6. Novak: Dnevi pod Rožnikom

Pekel sredi raja

  1. Stowe: Koča strica Toma
  2. Lewell: Črni lepotec
  3. Zupan: Trnovska mafija prvič

Trnovska mafija drugič

  1. Defoe: Robinson Crusoe

R.L.Stevenson: Otok zakladov

Judson: Mrzla reka

Kingsley: Povodni otroci

  1. Pregl: Počesane muhe

Lucet: Deljeno z dve

  1. S.: Živalski vrt iz škatlice
  2. Nὅstlinger: Tako in tako in sploh
  3. K. Rowling: Harry Potter
  4. Sivec: Čarobna violina

Joachim Friedrich: Internet in pomfrit

  1. M. Fiedler: Primer: špageti

Primer: rižota

Primer: buča

  1. Friedrich: Didi in šepetajoči konji
  2. Milčinski: Ptički brez gnezda
  3. Kovač: Urške so brez napake

Andrejev ni nikoli preveč

Massanek: Vražja nogometna druščina (največ dve knjigi)

Wilson: Poredne punce

Najboljši prijateljici

  1. Lindgren: Detektivski mojster Blomkvist
  2. K. Bettram: Babilonski stolp in druge zgodbe

Odisejada in druge zgodbe

1 knjiga iz zbirke Spregovorimo

  1. Dorris: Deček po imenu Vidi za drevesi
  2. S. Finžgar: Pod svobodnim soncem

 

8. RAZRED

Sivec: Skrivnost zlate reke, Krokarji viteza Erazma

Usodni pečat

  1. Vail: Ko bi le vedela
  2. Omahen: Silvija

Dež

Življenje kot v filmu

Veliko srce

Prigode Poprove Pipi

Vitan Mal: Dvojni agent Žardna

Baronov mlajši brat

Rennison: Ne, jaz ne maram tangic

Walker: Žal mi je

Šmahelova: Velik križ

  1. Vidmar: Punce za znoret

Moj prijatelj Arnold

Zgaga in mesto lutk

Aknožer

Lainšček: Ajša Najša

  1. Zorman: Bolečina odraščanja

Lectovo srce

Arold: Miriam ima anoreksijo

  1. Filipović: Zlatin dnevnik
  2. Muck: Hči lune
  3. Rozman: Ta glavna Urša

Guy: Prijateljici

Hooper: Prva ljubezen

  1. Škrinjar: Klapa Joka Koprive
  2. Cabot: Princeskin dnevnik

Musierowicz: Najstnica Tina

Tamaro: Srce iz špeha

Reba: Grega in Jakob

Kömmerling, T. B. : Sami petelini – razen Tima

Presneti Larry!

E-mail s poljubom

Brinx, A. K.: Same kokoši – razen Ruby

Novak: Temno srce

Lovci nad petardarje

Gifford: Skrivnostna reka

Corrigan: Moja sestra – superkoza

Flinn: Dihati pod vodo

O’Dell: Otok modrih delfinov

Kajzer: Klub v črnem

  1. Ende: Jim Knof in divja trinajsterica
  2. London: Beli očnjak

Wilson: Viki, pogrešam te

  1. Minte – Kὅnig: Ljubezen in mobitel

Gledališka mrzlica

Preskus ljubezni

  1. Pikalo: Vrtnar na jezeru

 

9.razred

ALLENDE, Isabel:  MESTO ZVERI ali KRALJESTVO

ZLATEGA ZMAJA

KOSMAČ, Ciril: V GAJU ŽIVLJENJA

OMAHEN, Nejka: SILVIJA ali VELIKO SRCE

PREGL, Slavko: SPRIČEVALO

TOLKEIN, J. R. R.: GOSPODAR PRSTANOV

WILDE, Oscar: PRAVLJICE

ZBIRKA »NA ROBU«

ZBIRKA »ZORENJA«

Sivec: Zadnji mega žur

Forrestal: Nekdo kot jaz

  1. Bunney: Potoni ali splavaj
  2. Muck: Sama doma

Wilson: Punce ga lomijo

Punce v solzah

Minte – Kὅnig: Šolsko dvorišče & modna brv

Prepovedano poljubljanje & ukradena srca

Sporočila iz onstranstva

Ljubezen in film

Esmeraldino prekletstvo

Generalka

Stoppard: Čas deklištva

Fine: Zijalo

Johnson: Potegavščina

  1. R. R. Tolkien: Gospodar prstanov
  2. Walker: Žal mi je

Mazer: Ranjeno srce

Brashares: Štiri prijateljice – ene hlače

Moškrič: Ledene magnolije

Swindels: Zadeti

  1. Pregl: Spričevalo

Burgess: Sanje neme deklice

  1. Hill: Se vidiva, Simon!

Prav tam, kjer boli

Schami: Dlan polna zvezd

  1. Dickens: Oliwer Twist
  2. Verne: Petnajstletni kapitan

V 80 dneh okoli sveta

  1. Zorman: Moj Danijel

Oh, ta naša babica

Kolmanič: Lotosov cvet

  1. Zupan: Leteči mački
  2. Allende: Mesto Zveri
  3. Stratton: Lesliejin dnevnik
  4. Frey: Poljub moje sestre
  5. Pullman: Severni sij
  6. Johnston: Adam in Eva in Uščipni me

Christiane F.: Mi, otroci s postaje Zoo

  1. Karlovšek: Gimnazijec

 

 

(Skupno 253 obiskov, današnjih obiskov 1)