Testiranje za Športnovzgojni karton

V skladu s 95. členom Zakona o osnovni šoli bomo v začetku aprila med poukom športne vzgoje izvedli testiranje vseh učencev iz treh antropometrijskih in osmih motoričnih testov. Obdelani podatki učencev služijo za spremljanje telesnega in gibalnega razvoja učencev, za načrtovanje športno-vzgojnega procesa, individualizacijo pri rednem pouku športne vzgoje in za svetovanje pri vključevanju v različne športne dejavnosti. Za testiranje je predhodno potrebno soglasje staršev. Vrednotenje dosežkov vsakega učenca posebej lahko opravi le športni pedagog in jih predstavi učencem. Staršem so podatki o njihovih otrocih na voljo med govorilnimi urami. Testiranje bodo izpeljali športni pedagogi, vodja je Greta VATOVEC.