Na Osnovni šoli Vojke Šmuc Izola že več let sodelujemo z Dobrodelnim društvom Palčica Pomagalčica in dobrodelni škratki. Kot Ekošmucki zvesto zbiramo plastične zamaške in s tem hudo bolnim otrokom pomagamo pri plačilu samoplačniških terapij, ki jih potrebujejo za prijaznejše življenje. Tako skrbimo tudi za čistejše okolje in razvijamo našo ekološko uzaveščenost. V letu 2023 je naša šola sodelovala pri izvedbi dobrodelnega koncerta Ujemi svoje sanje z donacijo športne dvorane. Koncert je bil namenjen zbiranju sredstev za razvoj mladih talentov na športnem in kulturnem področju. Na dobrodelnem koncertu, ki je potekal v Kopru, pa je naš pevski zbor zapel z dvema orkestroma za otroke različnih ranljivih skupin. S svojim sočutjem in srčnimi dejanji rišemo nasmehe na obraze otrok, ki potrebujejo našo pomoč.

V zahvalo smo preko društva prejeli donacijo podjetja Actual. Prejeli smo pet polno opremljenih računalnikov, ki bodo še dodatno obogatili naše računalniške kotičke. Ob njih bomo raziskovali, razvijali zvedavost in iskali ter ustvarjali nova znanja.