V sklopu program Ekošola je letos na naši šoli že 24. Januarja potekal Ekokviz, na kateremu so učenci odgovarjali na vprašanja o vodi, ohranjanju biotske pestrosti, podnebnih spremembah in poznavanju zemlje kot sistema.

V tričlanskih ekipah je tekmovalo 2.457 učencev šestih, sedmih in osmih razredov iz 128 slovenskih osnovnih Ekošol.

Poleg 245 ekip iz osrednjeslovenske regije se je na šolskem tekmovanju pomerilo 216 ekip iz mariborske, 87 iz celjske, 61 iz pomurske, 85 iz novomeške, 47 iz obalne, 32 iz severnoprimorske in 46 iz gorenjske regije.

Na naši šoli je tekmovalo 5 ekip.

Ekipa Orliči, ki jo sestavljajo učenci 6.C Uliana Kirichenko, Mihael Zobec in Rene Frantar, ni dosegla le najboljšega rezultata na šoli, temveč tudi v obalni regiji. Zato se bodo V EKOZNANJU ZA NAZIV EKOFRAJERJA POMERILI 25. APRILA NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU, ki bo na OŠ Šturje v Ajdovščini.

BRAVO ORLIČI!!!!!

ZNANJE IMAMO, torej nam 4. ZAŽELITE LE ŠE SREČO!