Po štiriletnem premoru zaradi Covida ☹ smo letos obnovili tradicionalno izmenjavo z OŠ Dante Alighieri Izola.

Nekateri naši sedmošolci, osmošolci in devetošolci so v mednarodnem tednu italijanščine (16.-22. 10. 2023) od ponedeljka do srede gostovali na OŠ z italijanskim učnim jezikom »čez cesto«, medtem ko so njihovi učenci prišli k nam v goste v tednu pred jesenskimi počitnicami, prav tako od ponedeljka do srede.

Sodelovali so pri pouku in drugih posebej zanje organiziranih dejavnostih. Letos smo organizirali kuharsko delavnico in delavnico o najljubši glasbi. Učenci so se imeli tako priložnost bolje spoznati in povezati ter obenem česa novega naučiti.

Z izmenjavo so bili izjemno zadovoljni. Prav vsi bi izkušnjo z veseljem ponovili. Spoznali so nove prijatelje in mnogi izpostavili prijaznost »novih« sošolcev.

Najbolj pa so pogrešali, da bi izmenjava trajala dlje. Skratka, vsaj pet dni. 😊

Izola, 6. 11. 2023

Zapisala: Tamara Grbas