Šola v naravi in tečaj plavanja

Šola v naravi je del programa osnovnošolskega učnega načrta. Šola jo mora med obveznim izobraževanjem ponuditi vsaj dvakrat, lahko pa jo organizira tudi večkrat. Za izvedbo mora pridobiti soglasje večine staršev. Udeležba otrok je prostovoljna. Šola v naravi poteka strnjeno tri ali več dni izven prostora šole. Za učence, ki se šole v naravi ne udeležijo, šola v tem času organizira primerljive – vsebinsko enakovredne dejavnosti.

Šola v naravi omogoča, da se učni proces iz šol prenese na drugo lokacijo, ki predstavlja pestro učno okolje. Učno okolje se lahko izrabi za učenje, spoznavanje, ponavljanje, poglabljanje, razširjanje znanja ali za proučevanje, odkrivanje, razvijanje raziskovalnih in življenjskih spretnosti.

Program šole v naravi omogoča izpopolnjevanje ciljev kurikularne prenove in uresničevanje njenih načel.

Predvidene šole v naravi in plavalni tečaj za šolsko leto 2023/2024 so:

• 2.razred 20-urni plavalni tečaj v bazenu – september 2023,
  • 3.razred Dom CŠOD Jurček – junij 2024,
  • 4.razred Dom CŠOD Škorpijon Kozjak – maj 2024,
  • 4.razred teden jadranja v Izoli – september 2023,
  • 5.razred teden veslanja v Izoli – september 2023,
  • 5.razred smučarska šola v naravi – januar 2024,
  • 7.razred dom CŠOD Kranjska Gora – junij 2024,
  • 8.razred dom CŠOD Trilobit – junij 2024,
  • 9.razred dom CŠOD Kavka – november 2023.