Svet šole

Svet šole šteje 11 članov. V sedanji sestavi je bil imenovan 14. 11. 2017, njegov mandat traja 4 leta. V letošnjem šolskem letu načrtujemo 4 redne seje sveta šole, eno korespondenčno, z namenom sprotnega reševanja izzivov pa po potrebi skličemo še izredne seje.Člani sveta šole so:

• predstavniki ustanovitelja: Vesna HROVATIN PEČARIČ, Alessandro GRISONICH, Mario Gianni GERGETA,
  • predstavniki staršev: Andrej TRUNKL, Mateja GAČNIK, Mitja PIRIH
  • predstavniki delavcev: Mojca PRISTOV FINK – predsednica, Mateja TOMAŽIČ – podpredsednica, Maja VARGAZON, Tamara GRBAS, Veselinka JOVIĆ LEVAČIĆ.

Okvirne vsebine obravnave:

1. seja sveta šole – september 2020
  • Predstavitev in sprejem poročila Letnega delovnega načrta 2019/2020 (poročilo o celotnem programu, analiza šolanja na daljavo, analiza učnega uspeha, samoevalvacijsko poročilo, delovanje šolske skupnosti in šolskega parlamenta, delovanje komisij za: prehrano, za načrt integritete, šolskega sklada, pritožbene komisije …).
  • Predstavitev in sprejem Letnega delovnega načrta 2020/2021 (statistična predstavitev šole, predstavitev programa s kratkoročnimi cilji, šolskega koledarja, razširjenega programa, šolske skupnosti in parlamenta, oblik diferenciacije, tretjega predmeta NPZ-ja …).
  • Seznanitev s pravilniki: Vzgojni načrt, Pravila o šolanju na daljavo, Pravila šolskega reda, Hišni red, Pravilnik o statusu učencev, Načrt varnih šolskih poti, Navodila za opravljanje izpitov …
  • Časovnica postopka imenovanja ravnatelja za mandatno obdobje 2021-2026.
  1. seja sveta šole – februar 2021
  • Poročilo o inventuri za leto 2020,
  • poslovno poročilo za leto 2020,
  • računovodsko poročilo za leto 2020,
  • predstavitev analize učnega in vzgojnega uspeha v 1. ocenjevalnem obdobju,
  • priprava na novo šolsko leto (število oddelkov, delavcev, razširjen program, izbirni predmeti),
  • ocenjevanje delovne uspešnosti ravnateljice,
  • kadrovski načrt, finančni načrt po proračunu občine in smernicah MIZŠ-a,
  • aktivnosti po časovnici za imenovanje ravnatelja za mandatno obdobje 2021-2026 (sklep o razpisu, datum razpisa, časovna opredelitev pridobivanja mnenj: kolektiva, staršev, Občine Izola).
  1. seja sveta šole – marec 2021
  • aktivnosti po časovnici za imenovanje ravnatelja za mandatno obdobje 2021-2026 (pregled pisnih prijav, oblikovanje zaprosil za mnenje kolektiva, staršev, Občine Izola)
  1. seja sveta šole – april 2021
  • Aktivnosti po časovnici za imenovanje ravnatelja za mandatno obdobje 2021-2026 (Odpiranje pisnih mnenj : kolektiva, staršev, Občine Izola)
  • glasovanje članov sveta šole in štetje glasov,
  • oblikovanje pisnega sklepa sveta šole k izboru za ravnatelja,
  • oblikovanje zaprosila na MIZŠ k soglasju za imenovanje ravnatelja.
  1. seja sveta šole – maj 2021
  • Imenovanje ravnatelja po pridobljenem soglasju Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport,
  • soglasje k predlogu o nadstandardnih dejavnostih,
  • cena prehrane, cena oddajanja prostorov šole,