Na podružnični šoli smo Dan slovenskega  športa obeležili z različnimi športnimi aktivnostmi. V sodelovanju z Balinarskim klubom Korte, PGD Korte ter TC Izola,  so se učenci preizkusili v različnih športnih dejavnostih.

Na šolskem igrišču so spoznavali osnove tenisa pod vodstvom TC Izola, na balinišču so se preizkusili v  disciplini bližanja v krog.

Odpravili smo se tudi na bližnji Kaštelir ter tako poskrbeli, da je bil dan poln različnih aktivnosti.

Za zaključek dneva so gasilci PGD Korte pripravili predstavitev na šolskem igrišču, učenci pa so se z zanimanjem preizkusili v gasilskih veščinah.

Podružnična šola Korte dobro sodeluje z vsemi društvi v kraju, zato se jim zahvaljujemo, da so se tudi tokrat odzvali našemu povabilu in učencem.

Prav tako se zahvaljujemo učiteljem Tenis centra Izola, ki so na šolskem igrišču pripravili pravo teniško igrišče.

Maja Vargazon, vodja PŠ Korte