Podjetji Dinit d. o. o. in  DINERS CLUB ITALIA s. r. l. – Podružnica Izola enkrat letno organizirata dobrodelno akcijo, ko pomagata različnim ustanovam. Našo šolo so pred samo akcijo obiskali dvakrat, kjer so prisluhnili našim željam in potrebam. V petek, 20. 9. 2019, je okoli 30 zaposlenih iz podjetij obiskalo in izvedlo prostovoljno delovno akcijo na OŠ Vojke Šmuc Izola in podružnici v Kortah. Sami so priskrbeli ves potreben material in sponzorsko pobarvali šolska igrala, klopce, uredili vrtiček in posadili rožice ob spomeniku Vojke Šmuc. V sproščenem vzdušju in z veliko dobre volje so tako prispevali k bolj urejenemu igrišču naše šole. V imenu vseh otrok in delavcev šole, srčna hvala za vse! Zahvala gre tudi našemu hišniku Denisu, ki je pomagal pri organizaciji dobrodelne akcije.