Spoštovani učenci, starši,  sodelavci !

Sodobna informacijsko-komunikacijska tehnologija naglo napreduje, v marsičem je naše življenje olajšala in posodobila. Žal pa smo zaradi neznanja pogosto tarče zlorab, veliko je spletnega sovražnega govora. Raziskave pričajo o visokih odstotkih spletnega nadlegovanja, skoraj polovica otrok med 12. in 17. letom je že doživela spletno nasilje.

V ta namen na šoli skrbno pristopamo k ozaveščanju učencev in nas, odraslih. Pomembno pa je, da k varni rabi interneta odgovorno pristopate predvsem  starši doma.  Starši morate imeti vpogled v to, kar otroci počno na spletu.

Z uporabo pametnih telefonov sprejmemo vsi skupaj tudi veliko odgovornosti. Svetujemo vam, da redno sodelujete s šolo in se posvetujete z računalnikarjem-organizatorjem informacijskih dejavnosti,  prof. Gorazdom Novakom.

V pomoč pri ozaveščanju so pristojne inštitucije razvile vrsto »točk« , na katere se lahko obrnete, ko potrebujete pomoč, ali zato, da poglobite svoje znanje o tem.

Safe.si                       Varni na internetu                         Spletno oko

Ob tem vas želimo povabiti k ogledu spletne oddaje za starše v živo, ki bo v organizaciji  Safe.si,

potekala na spletu v  torek, 5. 2. 2019 ob 18. uri.

Povezava:  https://safe.si/safesi-videi/pogovor-za-starse-vzgoja-za-internet

Gorazd Novak, ROID                                                         Irena Sivka Horvat, ravnateljica