Tudi letos smo izpeljali zdaj že tradicionalno tridnevno izmenjavo z OŠ Dante Alighieri iz Izole za učence 7.- 9.r.

Naši učenci so imeli priložnost 3 dni obiskovati sosedsko šolo z italijanskim učnim jezikom in bogatiti učne in druge življenjske izkušnje ter sodelovati s pripadniki italijanske narodne manjšine, z namenom razvijanja medkulturnih veščin.

Naši učenci so gostovali na OŠ Dante Alighieri od ponedeljka 12.03. do četrtka 15.03. (en dan so počivali zaradi stavke J), medtem ko so učenci italijanske osnovne šole gostovali na naši šoli prejšnji teden od ponedeljka 19.03. do srede 21.03.2018.

Tri dni so sodelovali pri pouku in drugih organiziranih dejavnostih ter se družili med seboj.

Seveda bomo tudi v prihodnje nadaljevali z izmenjavo, saj vsako leto ugotavljamo, da si jo želimo podaljšati in se še več družiti med seboj.

Zapisala: Tamara Grbas