V petek, 27. septembra je potekal po celem svetu mednarodni protest za podnebno pravičnost, na katerega smo se odzvali tudi na naši šoli. Na protest smo se odpravili vsi predstavniki šolske skupnosti, torej 2 učenca iz vsakega oddelka in vodja šolske skupnosti Klarisa Hrvatin Tomažič. Skupaj z učenci OŠ Dante Alighieri smo se z avtobusom odpeljali do Kopra, kjer so predstavniki skupine Mladi za podnebno pravičnost  organizirali ta shod na Obali. Poleg nas se je zbralo kar veliko učencev iz večine obalnih šol,  V rokah smo imeli veliko transparentov, katerih sporočila so bila enaka  – Nekaj se mora spremeniti in to hitro!  Uradne zahteve gibanja mladi za podnebno pravičnost so vključitev obravnavanja okoliških tematik v učni načrt, ustavitev slabljenja Zakona o ohranitvi narave, ukrepe za prehod v ekološko kmetijstvo in še veliko drugih.

Protest so spremljali tudi različni mediji. Meni se je zdel zelo nujen in upam da bo na  svetovni ravni čim bolj uspešen ter da naš glas pride do pravih ušes.

Katjuša Gačnik 9.c