S sedmošolci smo 13. 9. 2023 obiskali Prem – rojstni kraj slovenskega pesnika Dragotina Ketteja. Sprehodili smo se mimo cerkve Sv. Helene do nekdanje ljudske šole, v kateri se nahaja Kettejeva spominska soba, ki jo trenutno prenavljajo. Sledil je sprehod skozi vas do gradu Prem, kjer so učenci v treh skupinah spoznavali grajske prostore in zgodovino gradu, seznanili so se z življenjem in delom pesnika Dragotina Ketteja ter prisluhnili domačinki – pesnici in pisateljici Danici Pardo. Preden smo se napotili po Kettejevi poti do Zarečja, smo se posladkali s Kettejevimi piškoti in v dar prejeli recept zanje. Pot nas je vodila skozi vas Smrje, mimo Novakovega mlina do Zarečja, od koder smo se z avtobusom odpeljali do OŠ Dragotina Ketteja v Ilirski Bistrici. Tam so nas pričakali ravnateljica, ki nam je izrekla toplo dobrodošlico, učitelji in učenci, ki so za naše sedmošolce pripravili zanimive športne dejavnosti. Tako smo združili kulturo in rekreacijo in se po enournem druženju za izkušnjo bogatejši odpravili proti Izoli.

Deana Protner