Ob mednarodnem dnevu miru na Osnovni šoli Vojke šmuc Izola že vrsto let gojimo vrednoto sajenja drevesa okolja. Drevo kot simbol kontinuitete življenja in miru. Letos smo posadili grmovnico Fotonijo.

Učenci: Maja, Marjan, Đejda, Marko in Bernard so z učiteljem Davidom Gobbom pripravili kulturni program. Kulturni program, v katerem so učenci in učitelj znova dokazali, da nam ne manjka voditeljskih, ne glasbenih talentov nas je spomnil, da je mednarodni dan miru vredno in potrebno obeležiti.

Maja Baša je za to priložnost napisala čudovito, sporočilno pesem (povezava na recitacijo).

Nastopajoči so s prizadevnim delom razveselili prisotne sošolce, učitelje knjižničarko, hišnika pomočnico ravnatelja in ravnatelja, gospoda Antona BALOHA, ki nas je v svojem nagovoru spomnil na pomen ohranjanja tradicije sajenja drevesa miru.

Po kulturnem programu smo se lotili sajenja drevesa, za kar je vse potrebno pripravil naš hišnik Valter. Učenci so skupaj z ravnateljem drevo posadili in ga zalili.

Kljub maskam na obrazu je bilo videti radost in srečo v naših očeh.

Zapisali: Maja BAŠA

Irena SIVKA HORVAT