DAN NAJLEPŠIH SANJ…

bi lahko rekli za 76 otrok, ki so letos na naši šoli prvič prestopili šolski prag; 59 na matični in 17 na podružnični šoli.

Učiteljice in ravnatelj Anton BALOH ob spremstvu župana Občine Izola Danila MARKOČIČA so poskrbeli za to, da bo dan nepozaben.

Najprej sta obiskala podružnico, nato pa še matično šolo. A brez marljivih učencev, ki vsako leto poskrbijo za to, da medse sprejmejo najmlajše učence, dogodek ne bi bil takšen kot je. Pripravili so razgiban kulturni program.

Nato jih je ravnatelj prisrčno nagovoril in se spomnil svojega vstopa v šolo. „ Da manjka kakšen zob, pritiče le pravemu prvošolcu”, je povedal v svojem nagovoru. Obširneje pa jih je nagovoril v publikaciji, ki so jo prejeli na ta svečani dan.

Nagovoru gospoda ravnatelja je sledil nagovor gospoda župana. Obljubil je, da se bo potrudil za ureditev šolskega poslopja, saj se na občini zavedajo, da si naši učenci zaslužijo boljše pogoje, lepo in urejeno šolo, z več prostora za učenje in igro.

Posebej ganljiva je bila zaobljuba, ki so jo starši dali svojim otrokom na prvi šolski dan. Ta se je glasila takole:

Obljubljam ti, da te bom zjutraj zbujal,

dokler se ne navadiš na zvok budilke.

Zajtrk ti bom tudi pripravil,

sam pa boš tako kot v šoli vse za seboj pospravil.

Pomagal ti bom pri domačih nalogah,

ne bom pa jih pisal namesto tebe.

Pri delu te bom vedno spodbujal in tvoj trud pohvalil.

Dovolil ti bom, da se iz lastnih izkušenj učiš

in si tako samostojnost zgradiš.

Obljubim ti, da ti bom pomagal,

da boš zmogel sam.«

…in verjamemo, da bodo zmogli vse to in še mnogo več. Srečno na široki, svetli poti šolanja, dragi otroci!

Zapisala: Irena SIVKA HORVAT

Galerija slik s podružnične šole

Galerije slik z matične šole