TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK IN ODDAJA DOBRO JUTRO NA SLO1

1. 11. smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk. Obiskal nas je tudi čebelar, ki nam je predstavil svoje delo in nas seznanil o lastnostih medu. Nekaj učencev pa se je tudi pridružilo Bobičijadi, ki je potekala v Stari šoli Korte. Imeli so zajtrk ob kaminu, pekli kruh, pokazali stare igre in zapeli s pevskim zborčkom.

Poleg ozaveščanja otrok in mladine o pomenu hrane iz bližine in njenih prednosti pred hrano, ki ima za seboj na stotine kilometrov, se letos zahvaljujemo s sporočilom: “Hvala za naš super zajtrk!”

Z učenci smo zapisali zahvale vsem našim kmetijam, kmetijskim in živilskim podjetjem ter zadrugam, ne samo za zajtrk, ampak za vso hrano. S svojim delom in vztrajanjem na zemlji nam mize bogato oblagajo in zagotavljajo poseljeno podeželje in poglede, ob katerih nam zaigra srce in se spočijejo oči.

“Hvala za naš super zajtrk!”