Učenci 3. 4. in 5. razreda so se v mesecu marcu, pri pouku tujega jezika angleščina, preizkusili v vlogi gledaliških igralcev.

Učenci so najprej slušno spoznavali besedilo, se seznanili s tematiko zgodbe in jo osvojili. Nato so zagrizli v branje in izgovorjavo besed v tujem jeziku. Sledilo je učenje svojega dela besedila in postavitev predstave na oder. Za piko na i so učenci izdelali lastne kostume in rekvizite, s katerimi so se še boljše vživeli v svojo vlogo. Večji del dejavnosti je potekal na prostem,  v šolskem sadovnjaku.

Cel mesec so pridno vadili in tako pripravili predstavo, ki so jo zaigrali sošolcem oz. učencem in učiteljicam iz drugih oddelkov.

Tretji razred je pripravil predstavo ”The ugly duckling” (Grdi raček), četrti razred ”The emperor’s new clothes” (Cesarjeva nova oblačila), peti razred pa ” The very brave knight” (Zelo pogumen vitez).

Navdušenje v očeh učencev in zadovoljstvo po odigrani predstavi je bilo neprecenljivo.

Učiteljica: Petra Mekiš